UKTW - 25 years online

Venues in Inner London, Greater London

Links to what's on, archive and more details including maps.

Other Towns

: Aberdare : Aberdeen : Abergavenny : Aberystwyth : Abingdon : Aldeburgh : Aldershot : Alnwick : Alton : Altrincham : Ambleside : Andover : Arbroath : Ashby de la Zouch : Ashford : Audenshaw : Aylesbury : Aylsham : Ayr : Bacup : Ballymena : Banbury : Barnard Castle : Barnsley : Barnstaple : Barrow-in-Furness : Barry : Basildon : Basingstoke : Bath : Batley : Bedford : Bedgebury : Bedworth : Belfast : Berwick-on-Tweed : Beverley : Bexhill-on-Sea : Bexleyheath : Bideford : Billingham : Bingley : Birkenhead : Birmingham : Bishops Stortford : Blackburn : Blackpool : Bodelva : Bognor Regis : Boldon Colliery : Bolton : Bordon : Boston : Bournemouth : Bowness-on-Windermere : Bracknell : Bradford : Braintree : Brandon : Brecon : Brentwood : Bridgend : Bridgwater : Bridlington : Bridport : Brierley Hill : Brighton : Bristol : Broadstairs : Bromley : Bromsgrove : Bromyard : Builth Wells : Burnley : Burton-on-Trent : Bury : Bury St Edmunds : Buxton : Caerphilly : Camberley : Cambridge : Cannock : Canterbury : Cardiff : Cardigan : Carlisle : Carmarthen : Castle Donington : Castlebar : Castlefield : Castleford : Chatham : Cheadle Hulme : Chelmsford : Cheltenham : Chepstow : Chesham : Chessington : Chester : Chester-le-Street : Chesterfield : Chichester : Chippenham : Chipping Norton : Chipping Sodbury : Chorley : Christchurch : Cirencester : Clacton-on-Sea : Clevedon : Clitheroe : Cockermouth : Colchester : Coleford : Colne : Colwyn Bay : Congleton : Consett : Corby : Cork : Corsham : Cottingham : Coventry : Cranleigh : Crawley : Crewe : Cwmbran : Darlington : Dartford : Darwen : Deal : Derby : Derry : Devizes : Didcot : Didsbury : Diss : Doncaster : Dorchester : Dorking : Douglas : Droitwich : Dublin : Dudley : Dundee : Dunfermline : Dunoon : Dunstable : Durham : East Grinstead : East Horsley : Eastbourne : Eastleigh : Edinburgh : Ellesmere Port : Ely : Epsom : Erith : Exeter : Exmouth : Falkirk : Falmouth : Fareham : Faringdon : Farnham : Felixstowe : Fleetwood : Folkestone : Frome : Gainsborough : Galashiels : Galway : Gateshead : Gillingham : Glasgow : Glenrothes : Gloucester : Goole : Grange-over-Sands : Grantham : Gravesend : Great Torrington : Great Yarmouth : Greenock : Grimsby : Guildford : Hailsham : Halifax : Halton : Hamilton : Hampton Court : Hanley : Harlow : Harpenden : Harrogate : Hartlepool : Haslemere : Hastings : Hatfield : Havant : Haverhill : Hebden Bridge : Hedge End : Helmsley : Hemel Hempstead : Henley-On-Thames : Hereford : Herne Bay : Hertford : Hexham : Heywood : High Wycombe : Hoddesdon : Holmfirth : Holyhead : Horley : Hornchurch : Horsham : Hove : Huddersfield : Hull : Hunstanton : Huntingdon : Hurstpierpoint : Hyde : Ilfracombe : Ilkley : Inverness : Ipswich : Kendal : Kenilworth : Keswick : Kettering : Kilkenny : Killarney : Kilmarnock : Kings Lynn : Kingston : Kirkcaldy : Lanark : Lancaster : Langholm : Largs : Leamington Spa : Ledbury : Leeds : Leicester : Leighton Buzzard : Letchworth : Letterkenny : Levenshulme : Lewes : Lichfield : Limerick : Lincoln : Liverpool : Llandrindod Wells : Llandudno : Llanelli : Long Eaton : Loughborough : Louth : Lowestoft : Luton : Lyme Regis : Lytham St Annes : Macclesfield : Maidenhead : Maidstone : Malton : Malvern : Manchester : Mansfield : Margate : Market Drayton : Market Harborough : Market Rasen : Marlborough : Melton Mowbray : Middlesborough : Middlesbrough : Middleton : Milford Haven : Millom : Milton Keynes : Mold : Monmouth : Morecambe : Motherwell : Musselburgh : Nantwich : Neath : New Brighton : New Milton : Newark : Newbury : Newcastle upon Tyne : Newcastle-under-Lyme : Newmarket : Newport : Newquay : Newtown : North Kilworth : Northallerton : Northampton : Northwich : Norwich : Nottingham : Nuneaton : Oldham : Ormskirk : Otley : Oundle : Oxford : Oxted : Paignton : Penrith : Penzance : Perth : Peterborough : Pickering : Plymouth : Poole : Port Talbot : Porthcawl : Portland : Portree : Portsmouth : Potters Bar : Prestatyn : Preston : Pwllheli : Radlett : Rainham : Reading : Redditch : Redhill : Redruth : Rhyl : Rickmansworth : Ringwood : Ripon : Rochdale : Rochester : Romford : Romsey : Rugby : Rugeley : Ruislip : Runcorn : Sale : Salford : Salisbury : Scarborough : Scunthorpe : Seaton Delaval : Selby : Settle : Sevenoaks : Shanklin : Sheffield : Sheringham : Shrewsbury : Skegness : Skipton : Sleaford : Solihull : Sonning : South Shields : Southampton : Southend-on-Sea : Southport : Southsea : Southwold : Spalding : St Albans : St Andrews : St Helens : St Helier : Stafford : Staines : Stamford : Stevenage : Stirling : Stockport : Stockton-on-Tees : Stoke-on-Trent : Stourbridge : Stourport-on-Severn : Stowmarket : Stratford-Upon-Avon : Street : Stretford : Stroud : Sudbury : Sunderland : Surbiton : Sutton Coldfield : Swanage : Swansea : Swindon : Tamworth : Taunton : Tavistock : Teignmouth : Telford : Tenbury Wells : Tetbury : Tewkesbury : Thame : Tiverton : Tonbridge : Torquay : Totnes : Treorchy : Trimsaran : Troon : Trowbridge : Truro : Tunbridge Wells : Uckfield : Ulverston : Urmston : Uxbridge : Ventnor : Wadebridge : Wakefield : Wallasey : Wallingford : Walsall : Walton-on-Thames : Walton-on-Trent : Warrington : Warwick : Waterford : Watford : Wellingborough : Wellington : Wells : Wem : Westcliff-on-Sea : Weston-super-Mare : Wetherby : Wexford : Weymouth : Whitby : Whitley Bay : Whitstable : Wigan : Wimborne : Winchester : Windsor : Witney : Woking : Wokingham : Wolverhampton : Woodbridge : Woodstock : Worcester : Workington : Worthing : Wrexham : Yeovil : York

What's on details for 'Inner London'

Inner London theatre; showing details of venues and performances for Inner London, Greater London.

The Top 20 Shows

Here are the top 20 shows in Inner London according to their popularity on our site over the last 21 days. See all shows in Inner London.
Jen Brister - Under Privilege tickets and information

1. JEN BRISTER - UNDER PRIVILEGE

Jen Brister - Under Privilege tickets Soho Theatre - Studio »
Dates: Mon, 10th February 2020 to Sat, 15th February 2020
Theatre: Soho Theatre - Studio, Inner London
Genre: Comedy
Sleeping Beauty tickets and information

2. SLEEPING BEAUTY

Sleeping Beauty tickets Leicester Square Theatre »
Dates: Sat, 22nd February 2020
Theatre: Leicester Square Theatre, Inner London
Genre: Dance or ballet
The Book of Dust - La Belle Sauvage tickets and information

3. THE BOOK OF DUST - LA BELLE SAUVAGE

The Book of Dust - La Belle Sauvage tickets Bridge Theatre »
Dates: Sat, 11th July 2020 to Sat, 10th October 2020
Theatre: Bridge Theatre, Inner London
Genre: Play
Pearl Jam tickets and information

4. PEARL JAM

Pearl Jam tickets Hyde Park - Route of Kings »
Dates: Fri, 10th July 2020 to Sat, 11th July 2020
Theatre: Hyde Park - Route of Kings, Inner London
Genre: Concert
UB40 tickets and information

5. UB40

UB40 tickets Crystal Palace - Crystal Palace National Sports Centre, Crystal Palace Bowl »
Dates: Sun, 26th July 2020
Theatre: Crystal Palace - Crystal Palace National Sports Centre, Crystal Palace Bowl, Inner London
Genre: Concert
Hamlet: Rotten States tickets and information

6. HAMLET: ROTTEN STATES

Hamlet: Rotten States tickets The Hope Theatre »
Dates: Tue, 14th January 2020 to Sat, 1st February 2020
Theatre: The Hope Theatre, Inner London
Genre: Play
Rat Pack Live tickets and information

7. RAT PACK LIVE

Rat Pack Live tickets Leicester Square Theatre »
Dates: Sun, 7th March 2021
Theatre: Leicester Square Theatre, Inner London
Genre: Concert
Basketmouth tickets and information

8. BASKETMOUTH

Basketmouth tickets O2 Academy Brixton »
Dates: Sun, 16th February 2020
Theatre: O2 Academy Brixton, Inner London
Genre: Comedy
Rebecca Ferguson tickets and information

9. REBECCA FERGUSON

Rebecca Ferguson tickets Islington Assembly Hall »
Dates: Thu, 27th February 2020
Theatre: Islington Assembly Hall, Inner London
Genre: Concert
Bryan Ferry tickets and information

10. BRYAN FERRY

Bryan Ferry tickets The Royal Albert Hall - Elgar Room »
Dates: Wed, 11th March 2020 to Fri, 13th March 2020
Theatre: The Royal Albert Hall - Elgar Room, Inner London
Genre: Concert
Michael Bolton tickets and information

11. MICHAEL BOLTON

Michael Bolton tickets The Royal Albert Hall - Elgar Room »
Dates: Fri, 9th October 2020
Theatre: The Royal Albert Hall - Elgar Room, Inner London
Genre: Concert
Gregory Porter tickets and information

12. GREGORY PORTER

Gregory Porter tickets The Royal Albert Hall - Elgar Room »
Dates: Tue, 19th May 2020 to Sat, 23rd May 2020
Theatre: The Royal Albert Hall - Elgar Room, Inner London
Genre: Concert
Sex/Crime tickets and information

13. SEX/CRIME

Sex/Crime tickets Soho Theatre - Studio »
Dates: Tue, 21st January 2020 to Sat, 1st February 2020
Theatre: Soho Theatre - Studio, Inner London
Genre: Play
Andrew Schulz tickets and information

14. ANDREW SCHULZ

Andrew Schulz tickets O2 Academy Brixton »
Dates: Sat, 9th May 2020
Theatre: O2 Academy Brixton, Inner London
Genre: Comedy
HMS Pinafore - or The Lass That Loved a Sailor tickets and information

15. HMS PINAFORE - OR THE LASS THAT LOVED A SAILOR

HMS Pinafore - or The Lass That Loved a Sailor tickets Wilton's Music Hall »
Dates: Wed, 15th April 2020 to Sat, 9th May 2020
Theatre: Wilton's Music Hall, Inner London
Genre: Opera or Operetta
Barenaked Ladies tickets and information

16. BARENAKED LADIES

Barenaked Ladies tickets The Royal Albert Hall - Elgar Room »
Dates: Sat, 11th April 2020
Theatre: The Royal Albert Hall - Elgar Room, Inner London
Genre: Concert
Hot 8 Brass Band tickets and information

17. HOT 8 BRASS BAND

Hot 8 Brass Band tickets O2 Forum Kentish Town »
Dates: Fri, 21st February 2020
Theatre: O2 Forum Kentish Town, Inner London
Genre: Concert
John Gabriel Borkman tickets and information

18. JOHN GABRIEL BORKMAN

John Gabriel Borkman tickets Bridge Theatre »
Dates: Thu, 11th February 2021 to Sat, 17th April 2021
Theatre: Bridge Theatre, Inner London
Genre: Play
A Midsummer Night's Dream tickets and information

19. A MIDSUMMER NIGHT'S DREAM

A Midsummer Night's Dream tickets Wilton's Music Hall »
Dates: Tue, 28th January 2020 to Sat, 15th February 2020
Theatre: Wilton's Music Hall, Inner London
Genre: Play
Example tickets and information

20. EXAMPLE

Example tickets O2 Forum Kentish Town »
Dates: Sat, 7th March 2020
Theatre: O2 Forum Kentish Town, Inner London
Genre: Concert

ALL PLAYS

#TooOld (Old Red Lion)
A Dead Body in Taos (Arcola)
A Midsummer Night's Dream (Bridewell Theatre)
A Midsummer Night's Dream (Wilton's Music Hall)
A Museum in Baghdad (The Kiln)
A New Play (Arcola)
A Number (Bridge Theatre)
A Passage to India (Tower Theatre)
A Place for We (Park Theatre)
A Westminster Story (Waterloo East Theatre)
Aamira and Gad (The Vaults)
About 500 (The Vaults)
After Darwin (Jermyn Street Theatre)
Am I A Witch? (Drayton Arms Theatre)
Amadeus (Bridewell Theatre)
Amigo the Devil (Hoxton Hall)
Antarctica (Pleasance)
Antigone (The New Diorama Theatre)
Anything is Possible if You Think About it Hard Enough (Southwark Playhouse)
Ask Me Anything (The Vaults)
Autoreverse (BAC)
Before Evening Comes (Theatre503)
Beryl (Arcola)
Bloody Britannia (Bread and Roses)
Broken Water (Arcola)
Burkas and Bacon Butties (Park Theatre)
Buyer and Cellar (Above the Stag Theatre)
Carrying David (Canal Cafe Theatre, Bridge House Pub)
Catching Comets (Pleasance)
Clybourne Park (Park Theatre)
Cock Cock... Who's There? (BAC)
Collapsible (Bush Theatre)
Cops (Southwark Playhouse)
Corpse! (Park Theatre)
Daughter (BAC)
Dream of a King (Tristan Bates Theatre)
Drip Drip Drip (Pleasance)
Ella Evans - Stingray (The Hen and Chickens Theatre Bar)
Faces in the Crowd (Los Ingravidos) (The Gate Theatre)
Falling in Love Again (The King's Head Theatre)
Feeding the Moonfish (Tristan Bates Theatre)
Five Characters in Search of a Good Night's Sleep (Southwark Playhouse)
Fix (Pleasance)
For Queen and Country (The King's Head Theatre)
Four Play (Above the Stag Theatre)
Foxes (Theatre503)
Fragments of a Complicated Mind (Theatre503)
Frankie Foxstone AKA The Profit: Walking Tour (The Vaults)
Gentlemen (Arcola)
Glitch (The Vaults)
Godot is a Woman (Pleasance)
Going Ape (Union Theatre)
Going Straight to Gay (or something in-between) (Bread and Roses)
HOT (Helen of Troy) (Cockpit Theatre)
Hamlet: Rotten States (The Hope Theatre)
Happily Ever Poofter (The King's Head Theatre)
Hear Me Now (Theatre503)
Heart to Heart (Union Theatre)
Hello and Goodbye (Boulevard Theatre)
Heroes (The Vaults)
Hockey Mom, Hockey Dad (Finborough)
Honest Amy (The Turbine Theatre)
Hot (The Vaults)
How to Save a Life (Theatre503)
I And The Village (Bread and Roses)
I, Cinna (The Poet) - Write a Revolution (Unicorn Theatre)
Ida Rubinstein: The Final Act (The Playground Theatre)
Identity (The Turbine Theatre)
If This is Normal (The Vaults)
In Search of a White Identity (Tristan Bates Theatre)
In That Short Space (Theatre503)
Instructions for a Teenage Armageddon (Old Red Lion)
Is That All There Is? (Old Red Lion)
It's Beautiful, Over There (Tristan Bates Theatre)
John Gabriel Borkman (Bridge Theatre)
Krapp's Last Tape/Eh Joe/The Old Tune (Jermyn Street Theatre)
La Cage aux Folles (Park Theatre)
Lava (Soho Theatre)
Level Up (Bush Theatre)
Lipstick (Southwark Playhouse)
Little Boxes (The Vaults)
Little Match Theatre: A Night of New Writing (Bread and Roses)
Living Together - The Norman Conquests (Tower Theatre)
Lofty Ambitions (Tower Theatre)
Lola's Underground Casino (The Hippodrome Casino)
Look Back in Anger (White Bear)
Love and Apocalypse (Arcola)
Love! Valour! Compassion! (Bridewell Theatre)
Lullabies for the Lost (Old Red Lion)
Macbeth (Wilton's Music Hall)
Many Moons (Pleasance)
Meat (Theatre503)
Milk and Gall (Theatre503)
Mother Must Die?! (Old Red Lion)
Naked Justice (Upstairs at the Gatehouse)
Neither Here Nor There (BAC)
Netflix & Chill (Drayton Arms Theatre)
Never Not Once (Park Theatre)
No Strings Attached (The King's Head Theatre)
No Sweat (Pleasance)
Not Quite Jerusalem (Finborough)
Nuclear War + Buried (by David Spencer) and Graceland (by Max Saunders-Singer) (Old Red Lion)
Omeros (The Gate Theatre)
On Arriving (The Vaults)
On McQuillan's Hill (Finborough)
Once Upon a Matress (Upstairs at the Gatehouse)
Ophelia Thinks Harder (Bridewell Theatre)
Ophelia (Old Red Lion)
Orlando (Jermyn Street Theatre)
Our Name is Not John (Arcola)
Paper Cut (Theatre503)
Pass Over (The Kiln)
Peace in Our Time (Union Theatre)
People Show 137 - God Knows How Many (Southwark Playhouse)
Pipeline (Arcola)
Police Cops - Badass Be Thy Name (Soho Theatre)
Prayer (The Gate Theatre)
Relatively Speaking (Jermyn Street Theatre)
Reservoir Dugs (The King's Head Theatre)
Rich Kids: A History of Shopping Malls in Tehran (BAC)
Riot Act (The Turbine Theatre)
Ripples (The Gate Theatre)
Round and Round the Garden - The Norman Conquests (Tower Theatre)
Rudimentary (Drayton Arms Theatre)
Run Sister Run (Soho Theatre)
Santi & Naz (The Vaults)
Scrounger (Finborough)
Seeds (Soho Theatre)
Sex/Crime (Soho Theatre)
Shackleton and his Stowaway (Park Theatre)
Shades of Mediocrity (Old Red Lion)
She is a Place Called Home (The Vaults)
Shit-Faced Shakespeare - Macbeth (Leicester Square Theatre)
Shit-Faced Shakespeare - Romeo and Juliet (The Exchange)
Short Stories by Kevin Lee (Drayton Arms Theatre)
Shorts and Socks Included (The New Diorama Theatre)
Snowflakes (Old Red Lion)
So Many Reasons (Soho Theatre)
Sold (The Vaults)
Something Just Like This (Bridewell Theatre)
Something in the Air (Jermyn Street Theatre)
Sonder (Bread and Roses)
Sticks and Stones (Tristan Bates Theatre)
Sticky Door (The Vaults)
Swan Song (Barons Court Theatre)
Swan Song (Theatro Technis)
Sweat (Tower Theatre)
Swimming Pools (BAC)
Syndrome (Tristan Bates Theatre)
Table Manners - The Norman Conquests (Tower Theatre)
Thank You for Doing Nothing (Pleasance)
The Apology (Arcola)
The Book of Dust - La Belle Sauvage (Bridge Theatre)
The Canary and the Crow (Arcola)
The Cavalcaders (Boulevard Theatre)
The Cutting Edge (Arcola)
The Dance of Death (Arcola)
The Delights of Dogs and the Problems of People (Old Red Lion)
The Dog Walker (Jermyn Street Theatre)
The Effect (Boulevard Theatre)
The Garden of Words (Park Theatre)
The Glass Imaginary: An Improvised Play (Drayton Arms Theatre)
The Glee Club (The Kiln)
The Good Dad (A Love Story) (Old Red Lion)
The Great Gatsby (Immersive LDN)
The Haystack (Hampstead Theatre)
The High Table (Bush Theatre)
The House of Bernarda Alba - La Casa de Bernarda Alba (Cervantes Theatre)
The Importance of Being Earnest (The Turbine Theatre)
The Incident Room (The New Diorama Theatre)
The Lesson (Old Red Lion)
The Line of Us (Bread and Roses)
The Man Whose Hair Grew Black (Leicester Square Theatre)
The Marriage of Alice B Toklas by Gertrude Stein (Jermyn Street Theatre)
The Morning After (Above the Stag Theatre)
The Mystery of Edwin Drood (Bridewell Theatre)
The Rage of Narcissus (Pleasance)
The Six Wives of Henry VIII (The King's Head Theatre)
The Special Relationship (Soho Theatre)
The Spirit - Part 1 (BAC)
The Spirit - Part 2 (BAC)
The Spirit - Part 3 (BAC)
The Still Room (Park Theatre)
The Sunset Limited (Boulevard Theatre)
The Tempest (Jermyn Street Theatre)
The Time Machine (General)
The Tricycle (Barons Court Theatre)
The Wild Unfeeling World (The Vaults)
The Wright Brothers (Pleasance)
They Shall Not Pass: The Battle of Cable Street (Arcola)
They Shoot Horses Don't They? (Bridge Theatre)
Three Sisters (Jermyn Street Theatre)
Time and Tide (Park Theatre)
Time (Tristan Bates Theatre)
Trainers or, the Brutal Unpleasant Atmosphere of this Most Disagreeable Season: a Theatrical Essay (The Gate Theatre)
Undetectable (The King's Head Theatre)
VOiD (The Vaults)
Vanya and Sonia and Masha and Spike (Charing Cross Theatre)
Wait Til the End (The New Diorama Theatre)
Walking to Jerusalem (Wilton's Music Hall)
Warped Sacrifice (The Turbine Theatre)
Wax (Waterloo East Theatre)
We Started to Sing (Arcola)
When It Breaks It Burns (BAC)
When Swallows Cry (Old Red Lion)
Who You Are and What You Do (Bread and Roses)
Women Who Blow on Knots (Arcola)
Women Without Men (Finborough)
Works of Art (The Turbine Theatre)
You Stupid Darkness (Southwark Playhouse)
Zoo (The Vaults)
hmp macbeth (Waterloo East Theatre)

ALL OPERA/DANCE

Aida (The King's Head Theatre)
Akram Khan Company - Outwitting the Devil (Sadler's Wells Theatre)
Alexander Whitley Dance Company - Overflow (Sadler's Wells Theatre)
Alina Cojocaru - Alina (Sadler's Wells Theatre)
Anne Teresa de Keersmaeker - The Six Brandenburg Concertos (Sadler's Wells Theatre)
Birmingham Royal Ballet - Mixed Programme: Theme and Variations/Chacona/New Cardim (Sadler's Wells Theatre)
Botis Seva/Far From The Norm - BLKDOG (Sadler's Wells Theatre)
Breakin' Convention - 2020 International Festival of Hip Hop Dance Theatre (Sadler's Wells Theatre)
Carnival of Shadows - Celebrating 20 years of Akram Khan Company (Sadler's Wells Theatre)
Cie Gilles Jobin & Artanim - VR_I (Sadler's Wells Theatre)
Cloud Gate Dance Theatre of Taiwan - 13 Tongues & Dust (Sadler's Wells Theatre)
Compania Jesus Carmona - The Jump (Sadler's Wells Theatre)
Crystal Pite & Jonathon Young/Kidd Pivot - Revisor (Sadler's Wells Theatre)
Cunningham/Keegan-Dolan/Peck - NicoMuhly: Drawn Lines (Sadler's Wells Theatre)
DV8 Physical Theatre - Enter Achilles (Sadler's Wells Theatre)
Don Quixote (Sadler's Wells Theatre)
Emily Burns (Dingwalls)
English National Ballet - Creature (Sadler's Wells Theatre)
Estrella Morente - In Concert (Sadler's Wells Theatre)
Eva Recacha - Aftermath (The Lilian Baylis Theatre)
Gala Flamenca - Compania Maria del Mar Morenco, starring Pastora Galvan & La Moneta: Mujeres de cal y cante (Sadler's Wells Theatre)
Genau Dance Company - Hoffnung (Cockpit Theatre)
HMS Pinafore - or The Lass That Loved a Sailor (Wilton's Music Hall)
Impact Dance - Outrageous Behaviour (BAC)
Iolanthe (The King's Head Theatre)
Jonathan Burrows - Rewriting (The Lilian Baylis Theatre)
La Calisto (Cavalli) - A Boroque Opera (Cockpit Theatre)
Liz Aggiss & Charlotta Ofverholm - Crone Alone & Lucky (The Lilian Baylis Theatre)
Mark Bruce Dance Company - Return to Heaven (Wilton's Music Hall)
Michael Keegan-Dolan/Teac Damsa - MAM (Sadler's Wells Theatre)
National Youth Dance Company - Guest Artistic Director: Russell Maliphant (Sadler's Wells Theatre)
New Movement Collective - Project XO (Sadler's Wells Theatre)
Northern Ballet - Geisha (Sadler's Wells Theatre)
Nutcracker! (Sadler's Wells Theatre)
Pina Bausch/Germaine Acogny & Malou Airaudo - The Rite of Spring/commonground(s) (Sadler's Wells Theatre)
Richard Alston Dance Company - Final Edition (Sadler's Wells Theatre)
Sadler's Wells Sampled (Sadler's Wells Theatre)
Sleeping Beauty (Leicester Square Theatre)
Sleeping Beauty (Sadler's Wells Theatre)
Sleeping Beauty (The Playground Theatre)
Swan Lake - In-The-Round (The Royal Albert Hall)
Tanztheater Wuppertal Pina Bausch - Bluebeard/While Listening to a Tape Recording of Bela Bartok's Opera "Duke Bluebeard's Castle" (Sadler's Wells Theatre)
The BalletBoyz - Deluxe (Sadler's Wells Theatre)
The Turn of the Screw (Wilton's Music Hall)
Tomatito - In Concert (Sadler's Wells Theatre)
Twist & Pulse (The Shaw Theatre)
balletLORENT - The Lost Happy Endings (Sadler's Wells Theatre)

OTHER TICKETS

Picasso and Paper (Exhibition) (Royal Academy of Arts)
A Beautiful Planet 3D (Science Museum)
A Cappella Series (Crazy Coqs Cabaret)
An Evening Without Kate Bush (Soho Theatre)
Antonio Forcione - Motown and Magic (Crazy Coqs Cabaret)
BST Hyde Park (British Summer Time) (Festival) (Hyde Park)
Banqueting House (Entrance) (Banqueting House)
Ben Fogle - Tales from the Wilderness (Cadogan Hall)
Ben Hart - Wonder (Wilton's Music Hall)
Benjamin Scheuer: In Concert (Crazy Coqs Cabaret)
Bicycle Tour (General)
Big Birthday Bash (The King's Head Theatre)
Bike Tour - London Bike Tour (General)
Blindboy - The Blindboy Podcast Live (Logan Hall)
Body Worlds (Exhibition) (The London Pavilion)
Bond in Motion (Exhibition) (London Film Museum)
Broadcast - NT Live:Cyrano de Bergerac (Curzon Mayfair)
Broadcast - NT Live:Cyrano de Bergerac (Everyman Hampstead)
Broadcast - NT Live:Cyrano de Bergerac (Rio Cinema)
Broadcast - NT Live:Cyrano de Bergerac (The Kiln)
Broadcast - NT Live:Cyrano de Bergerac (The Screen on the Green)
Broadcast - NT Live:The Welkin (Curzon Mayfair)
Broadcast - NT Live:The Welkin (Everyman Hampstead)
Broadcast - NT Live:The Welkin (Rio Cinema)
Broadcast - NT Live:The Welkin (The Kiln)
Broadcast - NT Live:The Welkin (The Screen on the Green)
Broadcast - NT: The Lehman Trilogy (Curzon Mayfair)
Buckingham Palace tours (Entrance) (Buckingham Palace)
Burlesque'd (The Turbine Theatre)
Bus Tour - London sightseeing bus tours (General)
Cabaret Beyond Borders (Crazy Coqs Cabaret)
Caroline Nin - Songs and Stories of the Paris Lido (Crazy Coqs Cabaret)
Chris Cook - Entropy (The Hen and Chickens Theatre Bar)
Chris Ingham Celebrates the All Time Greats: The Jazz of Dudley Moore (Crazy Coqs Cabaret)
Christopher Bliss - The Man Who Turns Wives Into Widows (Soho Theatre)
Churchill War Rooms (Entrance) (General)
Cinema Closed (ABC Hampstead)
Cinema Closed (ABC Piccadilly)
Claire Martin & Nigel Price (Crazy Coqs Cabaret)
Coach Tour - Tours from London (General)
Cricket (Lord's Cricket Ground)
Darcy Oake (Islington Assembly Hall)
Dark (Almeida at King's Cross)
Dark (Spitalfields Market Opera)
David Attenborough: A Life on Our Planet (The Royal Albert Hall)
Deelee Dube (Crazy Coqs Cabaret)
Dom Pipkin - The Sweet Sounds of New Orleans (Crazy Coqs Cabaret)
Dominic McHugh - Frank Loesser from Broadway to Hollywood (Crazy Coqs Cabaret)
Duckie (Royal Vauxhall Tavern)
Etienne Pradier - The French Magician (Crazy Coqs Cabaret)
Fascination (Rheingold Club)
Faulty Towers - The Dining Experience (General)
Fergus Flanagan - When I grow up, I want to be a Magician (The Hen and Chickens Theatre Bar)
Flo & Joan (Crazy Coqs Cabaret)
Food Experience - Afternoon Tea (General)
Food Experience - Dinner (General)
Food Experience - Lunch (General)
Food Experience - Medieval Banquet - St Katherine's Dock (General)
Football - Chelsea at home (Stamford Bridge Football Ground)
Found Footage Festival (Soho Theatre)
Ginger line's TV Dinners (Immersive LDN)
Gyles Brandreth - Break a Leg (Cadogan Hall)
HMS Belfast (Entrance) (General)
Hexborn's School of Sorcery (The Vaults)
Histories of the Unexpected - The Tudors (Upstairs at the Gatehouse)
Homegrown Festival (BAC)
Household Cavalry Museum (Entrance) (The Household Cavalry Museum)
Hubble 3D (Science Museum)
Ian Shaw - Modern Love: If you want me, I'll be in the bar (Crazy Coqs Cabaret)
Ida Barr - Granarchist (Wilton's Music Hall)
Jack Left Town (The Rosemary Branch)
Jason Gardiner - In the Closet (Crazy Coqs Cabaret)
Kensington Palace (Entrance) (Kensington Palace)
La Voix - Live, Loud and Fabulous (Crazy Coqs Cabaret)
Life: Live! - Lucy McCormick (BAC)
Lily Bevan Character Monologues (The Vaults)
Live and Let Dine (The Vaults)
London Bridge Experience and Tombs (Entrance) (London Bridge Experience)
London Literary Pub Crawl (General)
Lorna Luft (Crazy Coqs Cabaret)
Love, Loss & Lullabies: The Songs of Scott Alan - The Greatest Hits Concert (Crazy Coqs Cabaret)
Luzia - Cirque Du Soleil (The Royal Albert Hall)
MT Fest UK (The Turbine Theatre)
Madame Ovary (The Vaults)
Madame Tussauds (Entrance) (Madame Tussauds)
Magical Bones (Leicester Square Theatre)
Matt Parker - Humble Pi (The Exchange)
Mighty (The Vaults)
Monday Favourites - Divina de Campo - Finalist on RuPaul's Drag Race UK (The Other Palace)
Monday Favourites - John Owen Jones - Les Miserables, Phantom of the Opera (The Other Palace)
Monday Favourites - Jordan Luke Gage - & Juliet, Bat Out of Hell (The Other Palace)
Monday Favourites - Maiya Quansah - Breed - Six (The Other Palace)
Morgan & West - Unbelievable Science (Wilton's Music Hall)
Musicality: Songs from the West End (Crazy Coqs Cabaret)
National Wedding Show (Olympia)
Nick Maclean Quartet ft. - Brownman Ali (Crazy Coqs Cabaret)
OneTrackMinds (Wilton's Music Hall)
Poet in the City (Wilton's Music Hall)
Rail Tour - Rail trips from London (General)
River Tour - Bateaux Thames Cruises (General)
River Tour - Circular River Cruise from the London Eye (General)
River Tour - Hop On Hop Off-Red River Rover (General)
River Tour - River Tour (General)
River Tour - Thames tour + Meal (General)
Round Midnight (Crazy Coqs Cabaret)
Rugby (Twickenham Stadium)
Salon Des Artistes - The Black Cat (Crazy Coqs Cabaret)
Sarfraz Manzoor (Leicester Square Theatre)
Sea Shambles (The Royal Albert Hall)
Search Party (Arcola)
ShakeItUp: The Improvised Shakespeare Show (The Hen and Chickens Theatre Bar)
Sherlock: The Official Live Game (General)
Sleight of Hand on the Strand (General)
Soho Later (Soho Theatre)
Sophie Solomon (Crazy Coqs Cabaret)
St Paul's Cathedral (Entrance) (St Paul's Cathedral)
Sunday Social (Royal Vauxhall Tavern)
T'Shan Williams - Here & Now (Crazy Coqs Cabaret)
The Crystal Maze (The Crystal Maze)
The Design Museum (Entrance) (General)
The Gentleman Cheater Intimate Magic Show (General)
The Houses of Parliament (Entrance) (The Houses of Parliament)
The Ideal Home Show (Olympia)
The London Aquarium (Entrance) (The London Aquarium)
The London Dungeon (Entrance) (The London Dungeon)
The London Eye (Entrance) (The London Eye)
The Magic Cavern at Barons Court (Barons Court Theatre)
The Magic Hour (General)
The Museum of London (Entrance) (The Museum of London)
The Natural History Museum (Entrance) (The Natural History Museum)
The Northern Renaissance: Durer to Holbein (Exhibition) (Buckingham Palace)
The Postal Museum (Entrance) (General)
The Science Museum (Entrance) (Science Museum)
The Strongman Classic (The Royal Albert Hall)
The Tower Bridge Exhibition (Entrance) (Tower Bridge)
The Tower of London (Entrance) (HRP Tower of London)
The View from The Shard (Entrance) (The Shard)
Too Pretty to Punch (The Vaults)
Train Tour - Go by rail (General)
United Queendom - Immersive Theatre (Kensington Palace)
Unreal City (BAC)
Venue Tour - Chelsea Football Club Tour (Stamford Bridge Football Ground)
Venue Tour - The Royal Albert Hall (The Royal Albert Hall)
Venue Tour (Twickenham Stadium)
WOW London Festival (The Southbank)
Walking Tour - Jack The Ripper Tour (General)
Walking Tour - London Walking Tours (General)
Walking Tour - St Pancras (General)
West End Magic (Leicester Square Theatre)
West End Musical Brunch (General)
Westminster Abbey (Entrance) (General)
Why the Child is Cooking in the Polenta (Camden People's Theatre)
Wilton's Music 4all Festival (Wilton's Music Hall)
Wine Tasting - Vinopolis (Vinopolis)
ZSL London Zoo (Entrance) (ZSL London Zoo)

ALL CONCERTS

Adrian Sherwood (Jazz Cafe, Inner London)
Albert Lee and his Band: In Concert (Leicester Square Theatre, Inner London)
Artists Unknown (Wilton's Music Hall, Inner London)
Astrid S (O2 Academy Islington, Inner London)
Aswad (Jazz Cafe, Inner London)
Avril Lavigne (O2 Academy Brixton, Inner London)
Barenaked Ladies (The Royal Albert Hall, Inner London)
Bee Gees Magic (Leicester Square Theatre, Inner London)
Beethoven's Ninth (The Royal Albert Hall, Inner London)
Ben L'Oncle Soul (Islington Assembly Hall, Inner London)
Berlin (O2 Academy Islington, Inner London)
Biff Byford - School of Hard Knocks (Islington Assembly Hall, Inner London)
Big Country (Islington Assembly Hall, Inner London)
Big Girls Don't Cry (Leicester Square Theatre, Inner London)
Billy Lockett (Hoxton Hall, Inner London)
Billy Ocean - One World (The Royal Albert Hall, Inner London)
Blancmange (Stamford Bridge Football Ground, Inner London)
Blossoms (O2 Forum Kentish Town, Inner London)
Bowling For Soup (O2 Academy Brixton, Inner London)
Brassed Off Live (The Royal Albert Hall, Inner London)
Broadway Princess Party! (Leicester Square Theatre, Inner London)
Bryan Ferry (The Royal Albert Hall, Inner London)
Bryn Terfel - An Evening with Sir Bryn Terfel (The Royal Albert Hall, Inner London)
Callum Beattie (Courtyard Theatre, Inner London)
Carmina Burana (The Royal Albert Hall, Inner London)
Catrin Finch & Seckou Keita (Union Chapel, Inner London)
Catrin Finch (Union Chapel, Inner London)
Classic FM Live (The Royal Albert Hall, Inner London)
Classical Spectacular (The Royal Albert Hall, Inner London)
Cliff Richard - The Great 80 Tour (The Royal Albert Hall, Inner London)
Colin Thackery - Love Changes Everything (Cadogan Hall, Inner London)
Compania Maria Pages - An Ode to Time (Sadler's Wells Theatre, Inner London)
DJ Shadow (O2 Academy Brixton, Inner London)
Danko Jones (World's End Pub, Inner London)
Deacon Blue - Cities of Love (The Royal Albert Hall, Inner London)
Definitely Oasis (O2 Academy Islington, Inner London)
Delain (Electric Brixton, Inner London)
Emanuele Picozzi Live in London 2020 (The Other Palace, Inner London)
Endellion String Quartet - Final Concert (Wigmore Hall, Inner London)
Endellion String Quartet - Penultimate Concert (Wigmore Hall, Inner London)
Ensemble OrQuesta - La Calisto Cavalli (Cockpit Theatre, Inner London)
Eric Gales (O2 Academy Islington, Inner London)
Erik Truffaz (Jazz Cafe, Inner London)
Example (O2 Forum Kentish Town, Inner London)
Faith No More (O2 Academy Brixton, Inner London)
Fatima & The Eglo Band (Jazz Cafe, Inner London)
Fleetwood Bac (O2 Academy Islington, Inner London)
Foals (Olympia, Inner London)
From the Jam (Cadogan Hall, Inner London)
George Benson (The Royal Albert Hall, Inner London)
GoGo Penguin (O2 Academy Brixton, Inner London)
Goldie Lookin' Chain (O2 Academy Islington, Inner London)
Graham Gouldman (Union Chapel, Inner London)
Great Choral Classics (The Royal Albert Hall, Inner London)
Gregory Porter (The Royal Albert Hall, Inner London)
Greyson Chance (Heaven, Inner London)
Guns 2 Roses (World's End Pub, Inner London)
Hallelujah Handel (The Royal Albert Hall, Inner London)
Harry Potter and the Order of the Phoenix in Concert (The Royal Albert Hall, Inner London)
Hayseed Dixie (The Garage, Inner London)
Hollywood Undead (O2 Forum Kentish Town, Inner London)
Hot 8 Brass Band (O2 Academy Brixton, Inner London)
Hot 8 Brass Band (O2 Forum Kentish Town, Inner London)
Hypnotic Brass Ensemble (Jazz Cafe, Inner London)
James Blunt - Once Upon a Mind (The Royal Albert Hall, Inner London)
Jeff Chang (The Royal Albert Hall, Inner London)
Jimmy Eat World (O2 Academy Brixton, Inner London)
Joan as Police Woman (Union Chapel, Inner London)
Jocelyn Brown (Jazz Cafe, Inner London)
Joe Brown - 60th Anniversary Tour (Cadogan Hall, Inner London)
John Parr (Islington Assembly Hall, Inner London)
John Scofield Trio (Cadogan Hall, Inner London)
Jon Hopkins - Polarity (The Royal Albert Hall, Inner London)
Juana Molina (Jazz Cafe, Inner London)
Katie Melua (The Royal Albert Hall, Inner London)
Kenny Thomas (Jazz Cafe, Inner London)
Ladytron (Heaven, Inner London)
Lamb of God (O2 Academy Brixton, Inner London)
Leddra Chapman (Jazz Cafe, Inner London)
Les Amazones d'Afrique (Jazz Cafe, Inner London)
Level 42 - From Eternity to Here Tour (The Royal Albert Hall, Inner London)
Little Dragon (O2 Academy Brixton, Inner London)
Little Mix (Hyde Park, Inner London)
Lloyd Cole (Cadogan Hall, Inner London)
Machine Head (O2 Academy Brixton, Inner London)
Magic at the Musicals (The Royal Albert Hall, Inner London)
Mari Wilson - Neasden's Queen of Soul (Upstairs at the Gatehouse, Inner London)
Mavis Staples (Union Chapel, Inner London)
Max Raabe & Palast Orchester (Cadogan Hall, Inner London)
Max Richter (Royal Hospital Chelsea, Inner London)
Maxim Vengerov (The Royal Albert Hall, Inner London)
Messiah (The Royal Albert Hall, Inner London)
Michael Bolton (The Royal Albert Hall, Inner London)
Michael Kiwanuka (O2 Academy Brixton, Inner London)
Mountbatten Festival of Music (The Royal Albert Hall, Inner London)
Mozart Requiem (The Royal Albert Hall, Inner London)
Napalm Death (Electric Brixton, Inner London)
Nick Mason - Nick Mason's Saucerful of Secrets (The Royal Albert Hall, Inner London)
Noel Gallagher's High Flying Birds (Kenwood Lakeside, Inner London)
PP Arnold (Union Chapel, Inner London)
Pearl Jam (Hyde Park, Inner London)
Peter Frampton - Finale: the Farewell Tour (The Royal Albert Hall, Inner London)
Pink Martini (The Royal Albert Hall, Inner London)
Rachel Stamp (World's End Pub, Inner London)
Rat Pack Live (Leicester Square Theatre, Inner London)
Rebecca Ferguson (Islington Assembly Hall, Inner London)
Red Hot Chilli Pipers (Cadogan Hall, Inner London)
Richard Marx (Union Chapel, Inner London)
Rick Astley - Greatest Hits (The Royal Albert Hall, Inner London)
Robert Cray (Cadogan Hall, Inner London)
Robin Trower (Islington Assembly Hall, Inner London)
Roger Hodgson (Royal Hospital Chelsea, Inner London)
Royal Philharmonic Orchestra - Beethoven, Mendelssohn and Saint-Saens (The Royal Albert Hall, Inner London)
Royal Philharmonic Orchestra - Film Music Gala (The Royal Albert Hall, Inner London)
Royal Philharmonic Orchestra - Let's Face This Music (The Royal Albert Hall, Inner London)
Royal Philharmonic Orchestra - Vasily Petrenko's Mahler: Mahler Symphony No. 2 (The Royal Albert Hall, Inner London)
Royal Philharmonic Orchestra - Vasily Petrenko's Mahler: Mahler Symphony No. 3 (The Royal Albert Hall, Inner London)
Royal Philharmonic Orchestra - Vasily Petrenko's Mahler: Mahler Symphony No. 8 (The Royal Albert Hall, Inner London)
Rumours of Fleetwood Mac (Cadogan Hall, Inner London)
Russell Watson - Celebrating the 20th Anniversary of The Voice (The Royal Albert Hall, Inner London)
Ruthie Henshall - In My Life (Cadogan Hall, Inner London)
Satinder Sartaaj (The Royal Albert Hall, Inner London)
Sierra Boggess (Cadogan Hall, Inner London)
Silverstein (O2 Academy Islington, Inner London)
Simon and Garfunkel - Through the Years (Leicester Square Theatre, Inner London)
Sleater Kinney (O2 Academy Brixton, Inner London)
Smoke Fairies (Hoxton Hall, Inner London)
So Solid Crew (O2 Forum Kentish Town, Inner London)
Soul II Soul (The Royal Albert Hall, Inner London)
Stacey Kent (Leicester Square Theatre, Inner London)
Steel Panther (O2 Academy Brixton, Inner London)
Stephanie J. Block - Unfinished Business (Cadogan Hall, Inner London)
StringFever (Crazy Coqs Cabaret, Inner London)
Sun Kil Moon (Union Chapel, Inner London)
T.Rextasy (O2 Academy Islington, Inner London)
Talib Kweli (Islington Assembly Hall, Inner London)
Taylor Swift (Hyde Park, Inner London)
Teenage Cancer Trust - Groove Armada + Special Guests (The Royal Albert Hall, Inner London)
Teenage Cancer Trust - Nile Rodgers & Chic (The Royal Albert Hall, Inner London)
Teenage Cancer Trust - Noel Gallagher's High Flying Birds (The Royal Albert Hall, Inner London)
Teenage Cancer Trust - Stereophonics + Very Special Guest Paul Weller (The Royal Albert Hall, Inner London)
The Amy Winehouse Experience - A.K.A. Lioness (O2 Academy Islington, Inner London)
The Beach Boys (Royal Hospital Chelsea, Inner London)
The Best of the West End (The Royal Albert Hall, Inner London)
The Bootleg Beatles - Abbey Road (The Royal Albert Hall, Inner London)
The Christians (Stamford Bridge Football Ground, Inner London)
The Cinematic Orchestra (O2 Academy Brixton, Inner London)
The Dolly Show (Crazy Coqs Cabaret, Inner London)
The Felice Brothers (Islington Assembly Hall, Inner London)
The Gruffalo & The Snail and the Whale in Concert (The Royal Albert Hall, Inner London)
The Magic of Motown - Reach Out (Cadogan Hall, Inner London)
The Music of Zimmer vs Williams (The Royal Albert Hall, Inner London)
The Pigeon Detectives (O2 Forum Kentish Town, Inner London)
The Planets (The Royal Albert Hall, Inner London)
The Psychedelic World Of Baris Manco (Jazz Cafe, Inner London)
The South (Stamford Bridge Football Ground, Inner London)
The Springsteen Sessions (O2 Academy Islington, Inner London)
The Subways - Young for Eternity (O2 Forum Kentish Town, Inner London)
The Terminator Live (The Royal Albert Hall, Inner London)
This is the Kit (The Royal Albert Hall, Inner London)
Tom Rush (Cadogan Hall, Inner London)
Tones and I (O2 Forum Kentish Town, Inner London)
Toyah and Hazel O'Connor - Electric Ladies of the 80s (Islington Assembly Hall, Inner London)
UB40 (Crystal Palace, Inner London)
UK Foo Fighters (O2 Academy Islington, Inner London)
Vetusta Morla (The Royal Albert Hall, Inner London)
Vex Red (O2 Academy Islington, Inner London)
Vinicio Capossela (Union Chapel, Inner London)
Vivaldi - The Four Seasons - By Candlelight (St Martin-in-the-Fields, Inner London)
W.A.S.P. (O2 Forum Kentish Town, Inner London)
Ward Thomas (Union Chapel, Inner London)
West End Does: Love (Cadogan Hall, Inner London)
Wilko Johnson (Islington Assembly Hall, Inner London)
Wrong Jovi (O2 Academy Islington, Inner London)
Yeasayer (O2 Forum Kentish Town, Inner London)
Yes (The Royal Albert Hall, Inner London)
Zucchero (The Royal Albert Hall, Inner London)

ALL COMEDY

Adam Hess - My Grandad Has a Fringe (Soho Theatre, Inner London)
Alexei Sayle - Stand-up (Bloomsbury Theatre, Inner London)
Alexei Sayle - Stand-up (Museum of Comedy, Inner London)
Alfie Brown - Imagination (Soho Theatre, Inner London)
Alfie Moore - Fair Cop Unleashed (Leicester Square Theatre, Inner London)
Alice Snedden (Soho Theatre, Inner London)
Andrew Maxwell - Reality (Bloomsbury Theatre, Inner London)
Andrew Schulz (O2 Academy Brixton, Inner London)
Andy Parsons - Healing the Nation (Leicester Square Theatre, Inner London)
Andy Parsons - Healing the Nation (The Exchange, Inner London)
Annie McGrath (Soho Theatre, Inner London)
Anuvab Pal - Democracy and Disco Dancing (Soho Theatre, Inner London)
Arabella Weir - Does My Mum Loom Big in This? (Leicester Square Theatre, Inner London)
Basketmouth (O2 Academy Brixton, Inner London)
Big Night Out (Kingsway Hall, Inner London)
Bridget Christie (Soho Theatre, Inner London)
Chris McCausland - Speaky Blinder (The Exchange, Inner London)
Chris Washington - Raconteur (Soho Theatre, Inner London)
Clinton Baptiste - The Paranormalist Returns! (Leicester Square Theatre, Inner London)
Comedy Night - King Gong/Best in Stand-up/The Cutting Edge (Comedy Store, Inner London)
Dane Baptiste - The Chocolate Chip (Soho Theatre, Inner London)
Darren Harriott (Soho Theatre, Inner London)
David O'Doherty (Union Chapel, Inner London)
Ellie Taylor - Don't Got This (Bloomsbury Theatre, Inner London)
Eshaan Akbar (Soho Theatre, Inner London)
Gary Meikle - Surreal (Leicester Square Theatre, Inner London)
Geoff Norcott - Taking Liberties (Leicester Square Theatre, Inner London)
Glenn Moore - Love Don't Live Here Glenny Moore (Soho Theatre, Inner London)
Helen Bauer - Little Miss Baby Angel Face (Soho Theatre, Inner London)
Huge Davies - The Carpark (Soho Theatre, Inner London)
Jack Rooke (Soho Theatre, Inner London)
James McNicholas - The Boxer (Soho Theatre, Inner London)
Janey Godley - Janey Godley's Soup Pot Tour (Leicester Square Theatre, Inner London)
Jayde Adams - Jayde Adams' The Ballad of Kylie Jenner's Old Face (Soho Theatre, Inner London)
Jen Brister - Under Privilege (Soho Theatre, Inner London)
Jena Friedman - Miscarriage of Justice (Soho Theatre, Inner London)
Jimmy Carr - Terribly Funny (O2 Academy Brixton, Inner London)
John Hastings - 10 John Hastings I Hate About You (Soho Theatre, Inner London)
John Shuttleworth - John Shuttleworth's Back! (Leicester Square Theatre, Inner London)
John-Luke Roberts - After Me Comes the Flood (But in French) drip splosh splash drip BLUBBP BLUBBP BLUBBPBLUBBPBLUBBP! (Soho Theatre, Inner London)
Jonathan Pie - The Fake News Tour (Bloomsbury Theatre, Inner London)
Jongleurs Comedy Club (Jongleurs Piccadily, Inner London)
Jonny Pelham - Off Limits (Soho Theatre, Inner London)
Jordan Brookes - I've Got Nothing (Soho Theatre, Inner London)
Jordan Brookes (Soho Theatre, Inner London)
Josh Berry (Leicester Square Theatre, Inner London)
Julian Clary - Born to Mince (Bloomsbury Theatre, Inner London)
Kae Kurd (Leicester Square Theatre, Inner London)
Kerry Godliman - Bosh (Soho Theatre, Inner London)
Kiri Pritchard-McLean - Work in Progress (Soho Theatre, Inner London)
Larry Dean - Fudnut (Bloomsbury Theatre, Inner London)
Laura Lexx - Knee Jerk (The Vaults, Inner London)
Leopardess (The Vaults, Inner London)
Lloyd Griffith - Not Just a Pretty Face (Leicester Square Theatre, Inner London)
Lloyd Griffith - Not Just a Pretty Face (Soho Theatre, Inner London)
Lola & Jo - Escape (Soho Theatre, Inner London)
Lord of the Game of the Ring of Thrones (Museum of Comedy, Inner London)
Loyiso Gola - Pop Culture (Soho Theatre, Inner London)
Lucy McCormick - Post Popular (Soho Theatre, Inner London)
Maddy Anholt - How to Train Your Psychopath (Bread and Roses, Inner London)
Maddy Anholt - How to Train Your Psychopath (Museum of Comedy, Inner London)
Mark Steel - Every Little Thing's Gonna Be Alright (The Exchange, Inner London)
Mark Thomas - 50 Things About Us (Bloomsbury Theatre, Inner London)
Mark Thomas - 50 Things About Us (Leicester Square Theatre, Inner London)
Mark Watson - Work in Progress (Pleasance, Inner London)
Matt Forde - Brexit Pursued By a Bear (Bloomsbury Theatre, Inner London)
Matt Richardson - Imposter (Leicester Square Theatre, Inner London)
Michael Odewale (Soho Theatre, Inner London)
NewsRevue (Canal Cafe Theatre, Bridge House Pub, Inner London)
Nigel Ng - Culture Shocked (Soho Theatre, Inner London)
Olga Koch - If/Then (Soho Theatre, Inner London)
Omid Djalili (Soho Theatre, Inner London)
Paul Foot - Swan Power (Leicester Square Theatre, Inner London)
Paul McCaffrey - Lemon (Soho Theatre, Inner London)
Rachel Parris - All Change Please (Soho Theatre, Inner London)
Radio Rejects (Canal Cafe Theatre, Bridge House Pub, Inner London)
Rhys James - Snitch (Leicester Square Theatre, Inner London)
Rich Hall - Rich Hall's Hoedown Deluxe (The Exchange, Inner London)
Rich Wilson - Death Becomes Him (Soho Theatre, Inner London)
Richard Herring - Richard Herring's Leicester Square Theatre Podcast (RHLSTP) (Leicester Square Theatre, Inner London)
Rob Auton - The Time Show (Soho Theatre, Inner London)
Sam Avery - Toddlergeddon (Leicester Square Theatre, Inner London)
Sara Barron - Enemies Closer (Soho Theatre, Inner London)
Sarah Keyworth - Pacific (Soho Theatre, Inner London)
Shappi Khorsandi - Skittish Warrior - Confessions of a Club Comic (The Vaults, Inner London)
Shirley & Shirley - Bump and Grind (Crazy Coqs Cabaret, Inner London)
Simon Brodkin - 100% Simon Brodkin (Leicester Square Theatre, Inner London)
Simon Evans - The Work of the Devil (Leicester Square Theatre, Inner London)
Sofie Hagen - The Bumswing Tour (The Vaults, Inner London)
Stephen K Amos - Everyman (Leicester Square Theatre, Inner London)
Steve Hughes (Leicester Square Theatre, Inner London)
Steve Martin & Martin Short - The Funniest Show in Town at the Moment (The Royal Albert Hall, Inner London)
Suzi Ruffell - Dance Like Everyone's Watching (Soho Theatre, Inner London)
Test Tube Comedy (Canal Cafe Theatre, Bridge House Pub, Inner London)
Tez Ilyas - Populist (Leicester Square Theatre, Inner London)
The Covent Garden Comedy Club (Heaven, Inner London)
Tom Binns - The Psychic Comedium (Museum of Comedy, Inner London)
Tom Parry - Parryoke! (Soho Theatre, Inner London)
Tom Rosenthal - Manhood (Soho Theatre, Inner London)
Tom Stade - You Ain't Seen Nothing Yet (Leicester Square Theatre, Inner London)
Yuriko Kotani - Somosomo (Soho Theatre, Inner London)


© Dynamic Listing Ltd, UK
1995-2020
PRIVACY and GDPR
Tickets by SeatChoice
Listings powered by Dynamic Listing Ltd
Multidomain certificate installed
Developed and Maintained by RMJIold

Cookies in Use