Venues in West End

Links to what's on, archive and more details including maps.

Other Towns

Aberdare : Aberdeen : Abergavenny : Aberystwyth : Abingdon : Aldeburgh : Aldershot : Alnwick : Alton : Andover : Arbroath : Arnold : Aylesbury : Ayr : Bacup : Ballymena : Banbury : Bangor : Barnard Castle : Barnsley : Barnstaple : Barrow-in-Furness : Barry : Basildon : Basingstoke : Bath : Bedford : Bedgebury : Bedworth : Belfast : Berwick-on-Tweed : Bexhill-on-Sea : Billingham : Birkenhead : Birmingham : Bishops Stortford : Blackburn : Blackpool : Bodelva : Bolton : Bordon : Boston : Bournemouth : Bowness-on-Windermere : Bracknell : Bradford : Brandon : Brecon : Brentwood : Bridgwater : Bridlington : Bridport : Brierley Hill : Brighton : Bristol : Brixham : Bromley : Bromsgrove : Bromyard : Builth Wells : Burnley : Burton-on-Trent : Bury : Bury St Edmunds : Buxton : Caerphilly : Camberley : Cambridge : Cannock : Canterbury : Cardiff : Cardigan : Carlisle : Carmarthen : Castle Donington : Castlebar : Castleford : Chatham : Chelmsford : Cheltenham : Chepstow : Chesham : Chessington : Chester : Chesterfield : Chichester : Chippenham : Chipping Norton : Chipping Sodbury : Chorley : Christchurch : Cirencester : Clacton-on-Sea : Clevedon : Clitheroe : Cockermouth : Colchester : Colne : Colwyn Bay : Congleton : Consett : Constantine : Corby : Cork : Corsham : Coventry : Cranleigh : Crawley : Crewe : Cromer : Darlington : Dartford : Darwen : Delamere : Derby : Derry : Devizes : Didcot : Diss : Doncaster : Dorchester : Dorking : Douglas : Droitwich : Dublin : Dudley : Dundee : Dunfermline : Dunkeld : Dunstable : Durham : East Grinstead : East Horsley : Eastbourne : Eastleigh : Edinburgh : Elgin : Ellesmere Port : Epsom : Esher : Evesham : Exeter : Exmouth : Falkirk : Falmouth : Fareham : Faringdon : Farnham : Felixstowe : Fleetwood : Folkestone : Frome : Gainsborough : Galway : Gateshead : Gawsworth : Glasgow : Glastonbury : Glenrothes : Gloucester : Goole : Grange-over-Sands : Grantham : Gravesend : Grays : Great Torrington : Great Yarmouth : Greenock : Grimsby : Guildford : Halifax : Halton : Hamilton : Hampton Court : Hanley : Harlow : Harpenden : Harrogate : Hasland : Hastings : Havant : Haverhill : Hebden Bridge : Hedge End : Helmsley : Hemel Hempstead : Henley-On-Thames : Hereford : Hertford : Hexham : High Wycombe : Hoddesdon : Holmfirth : Horley : Hornchurch : Horsham : Hove : Huddersfield : Hull : Hunstanton : Hyde : Ilkley : Inverness : Ipswich : Irvine : Kendal : Keswick : Kettering : Killarney : Kilmarnock : Kings Lynn : Kingston : Kirkcaldy : Kirkwall : Knutsford : Lancaster : Largs : Leamington Spa : Ledbury : Leeds : Leicester : Letchworth : Lewes : Lichfield : Lincoln : Liverpool : Llandrindod Wells : Llandudno : Llanelli : Long Eaton : Loughborough : Louth : Lowestoft : Ludlow : Luton : Lyme Regis : Lytham St Annes : Macclesfield : Maesteg : Maidenhead : Maidstone : Malvern : Manchester : Mansfield : Margate : Market Rasen : Melton Mowbray : Middlesborough : Middlesbrough : Middleton : Milford Haven : Millom : Milton Keynes : Minehead : Mold : Monmouth : Morecambe : Motherwell : Musselburgh : Nantwich : Neath : New Brighton : Newark : Newbury : Newcastle upon Tyne : Newcastle-under-Lyme : Newmarket : Newport : Newtown : Newtownabbey : Northallerton : Northampton : Northwich : Norwich : Nottingham : Oban : Oldham : Ormskirk : Oswaldtwistle : Otley : Oundle : Oxford : Paignton : Paisley : Penzance : Perth : Peterborough : Pickering : Pitlochry : Plymouth : Poole : Port Sunlight : Port Talbot : Porthcawl : Portsmouth : Potters Bar : Preston : Pwllheli : Radlett : Rainham : Reading : Redditch : Redhill : Redruth : Retford : Rhyl : Richmond : Rickmansworth : Ringwood : Ripon : Rochester : Romford : Rotherham : Rugeley : Ruislip : Runcorn : Saffron Walden : Sale : Salford : Salisbury : Scarborough : Scunthorpe : Selby : Settle : Sevenoaks : Shanklin : Sheffield : Sheringham : Shrewsbury : Skegness : Solihull : Sonning : South Shields : Southampton : Southend-on-Sea : Southport : Southsea : Spalding : St Albans : St Andrews : St Helens : St Helier : Stafford : Staines : Stamford : Stevenage : Stirling : Stockport : Stockton-on-Tees : Stoke-on-Trent : Stourbridge : Stowmarket : Stratford-upon-Avon : Street : Stroud : Sunderland : Surbiton : Swansea : Swindon : Tamworth : Taunton : Tavistock : Teignmouth : Telford : Tetbury : Tewkesbury : Tiverton : Tonbridge : Torquay : Trimsaran : Tring : Troon : Trowbridge : Tunbridge Wells : Ullapool : Ulverston : Urmston : Uxbridge : Wakefield : Wallasey : Wallingford : Walton-on-Trent : Warrington : Warwick : Watford : Wellingborough : Wellington : Westcliff-on-Sea : Weston-super-Mare : Weymouth : Whitby : Whitehaven : Whitley Bay : Whitstable : Wigan : Wimborne : Winchester : Windsor : Witney : Woking : Wolverhampton : Woodbridge : Woodstock : Worcester : Workington : Worthing : Wrexham : Yeovil : York

What's on details for 'West End'

West End theatre; showing details of venues and performances for West End, Greater London.

The Top 20 Shows

Here are the top 20 shows in West End according to their popularity on our site over the last 21 days. See all shows in West End.
Tina - The Musical tickets and information

1. TINA - THE MUSICAL

Tina - The Musical tickets Aldwych Theatre »
Dates: Since Wed, 21st March 2018
Theatre: Aldwych Theatre, West End
Genre: Musical
Sergei Polunin tickets and information

2. SERGEI POLUNIN

Sergei Polunin tickets London Palladium »
Dates: Sat, 1st June 2019
Theatre: London Palladium, West End
Genre: Dance or ballet
SIX tickets and information

3. SIX

SIX tickets Arts Theatre - Above the Arts »
Dates: Wed, 16th January 2019 to Sun, 5th January 2020
Theatre: Arts Theatre - Above the Arts, West End
Genre: Musical
Macbeth tickets and information

4. MACBETH

Macbeth tickets Barbican Centre - Barbican Theatre,Barbican Hall. Guildhall School of Music and Drama Theatre, Cinema1,Cinema2,Gallery »
Dates: Mon, 15th October 2018 to Fri, 18th January 2019
Theatre: Barbican Centre - Barbican Theatre,Barbican Hall. Guildhall School of Music and Drama Theatre, Cinema1,Cinema2,Gallery, West End
Genre: Play
A Midsummer Night's Dream tickets and information

5. A MIDSUMMER NIGHT'S DREAM

A Midsummer Night's Dream tickets Open Air Theatre »
Dates: Fri, 28th June 2019 to Sat, 27th July 2019
Theatre: Open Air Theatre, West End
Genre: Play
The Inheritance tickets and information

6. THE INHERITANCE

The Inheritance tickets Noel Coward Theatre »
Dates: Fri, 21st September 2018 to Sat, 19th January 2019
Theatre: Noel Coward Theatre, West End
Genre: Play
The Lion King tickets and information

7. THE LION KING

The Lion King tickets Lyceum Theatre »
Dates: Since Fri, 24th September 1999
Theatre: Lyceum Theatre, West End
Genre: Musical
Stewart Copeland Lights Up the Orchestra tickets and information

8. STEWART COPELAND LIGHTS UP THE ORCHESTRA

Stewart Copeland Lights Up the Orchestra tickets Southbank Centre - Royal Festival Hall, RFH, Queen Elizabeth Hall, Purcell Room »
Dates: Sat, 30th March 2019
Theatre: Southbank Centre - Royal Festival Hall, RFH, Queen Elizabeth Hall, Purcell Room, West End
Genre: Concert
Doctor Faustus tickets and information

9. DOCTOR FAUSTUS

Doctor Faustus tickets Shakespeare's Globe Theatre - Sam Wanamaker Playhouse, Inigo Jones, Globe Education Centre Theatre (Park Street) »
Dates: Sat, 1st December 2018 to Sat, 2nd February 2019
Theatre: Shakespeare's Globe Theatre - Sam Wanamaker Playhouse, Inigo Jones, Globe Education Centre Theatre (Park Street), West End
Genre: Play
Rip It Up - the 60s tickets and information

10. RIP IT UP - THE 60S

Rip It Up - the 60s tickets Garrick Theatre »
Dates: Thu, 7th February 2019 to Tue, 4th June 2019
Theatre: Garrick Theatre, West End
Genre: Dance or ballet
Wicked tickets and information

11. WICKED

Wicked tickets Apollo Victoria Theatre »
Dates: Since Thu, 7th September 2006
Theatre: Apollo Victoria Theatre, West End
Genre: Musical
Mamma Mia! tickets and information

12. MAMMA MIA!

Mamma Mia! tickets Novello Theatre »
Dates: Since Thu, 6th September 2012
Theatre: Novello Theatre, West End
Genre: Musical
Don Quixote tickets and information

13. DON QUIXOTE

Don Quixote tickets Garrick Theatre »
Dates: Sat, 27th October 2018 to Sat, 2nd February 2019
Theatre: Garrick Theatre, West End
Genre: Play
9 to 5: the Musical tickets and information

14. 9 TO 5: THE MUSICAL

9 to 5: the Musical tickets Savoy Theatre »
Dates: Mon, 28th January 2019 to Sat, 31st August 2019
Theatre: Savoy Theatre, West End
Genre: Musical
Home, I'm Darling tickets and information

15. HOME, I'M DARLING

Home, I'm Darling tickets Duke of York's Theatre »
Dates: Sat, 26th January 2019 to Sat, 13th April 2019
Theatre: Duke of York's Theatre, West End
Genre: Play
Eros Ramazzotti tickets and information

16. EROS RAMAZZOTTI

Eros Ramazzotti tickets Eventim Apollo »
Dates: Fri, 5th April 2019
Theatre: Eventim Apollo, West End
Genre: Concert
La traviata tickets and information

17. LA TRAVIATA

La traviata tickets Royal Opera House - Linbury Studio, Ballet Studio, Clore Studio,Floral Hall »
Dates: Mon, 14th January 2019 to Thu, 31st January 2019
Theatre: Royal Opera House - Linbury Studio, Ballet Studio, Clore Studio,Floral Hall, West End
Genre: Opera or Operetta
Catherine Tate - The Catherine Tate Show Live tickets and information

18. CATHERINE TATE - THE CATHERINE TATE SHOW LIVE

Catherine Tate - The Catherine Tate Show Live tickets Wyndham's Theatre »
Dates: Mon, 7th January 2019 to Sat, 26th January 2019
Theatre: Wyndham's Theatre, West End
Genre: Comedy
Tangerine Dream tickets and information

19. TANGERINE DREAM

Tangerine Dream tickets Barbican Centre - Barbican Theatre,Barbican Hall. Guildhall School of Music and Drama Theatre, Cinema1,Cinema2,Gallery »
Dates: Wed, 13th March 2019
Theatre: Barbican Centre - Barbican Theatre,Barbican Hall. Guildhall School of Music and Drama Theatre, Cinema1,Cinema2,Gallery, West End
Genre: Concert
Foil, Arms & Hog - Oink tickets and information

20. FOIL, ARMS & HOG - OINK

Foil, Arms & Hog - Oink tickets Eventim Apollo »
Dates: Thu, 4th April 2019
Theatre: Eventim Apollo, West End
Genre: Comedy

ALL PLAYS

A Christmas Carol (Old Vic Theatre)
A Hundred Words for Snow (Trafalgar Studios)
A Midsummer Night's Dream (Open Air Theatre)
A Midsummer Night's Dream (Shakespeare's Globe Theatre)
A Slight Ache/The Dumb Waiter (The Harold Pinter Theatre)
A Very Expensive Poison (Old Vic Theatre)
Admissions (Trafalgar Studios)
After Edward (Shakespeare's Globe Theatre)
All About Eve (Noel Coward Theatre)
All My Sons (Old Vic Theatre)
Antony and Cleopatra (Olivier)
As You Like It (Shakespeare's Globe Theatre)
Austentatious (Fortune Theatre)
Avalanche: A Love Story (Barbican Centre)
Bartholomew Fair (Shakespeare's Globe Theatre)
Berberian Sound Studio (Donmar Warehouse)
Betrayal (The Harold Pinter Theatre)
Black is the Color of My Voice (Trafalgar Studios)
Blood Wedding (The Young Vic)
Coming Clean (Trafalgar Studios)
Cyprus Avenue (Royal Court - Jerwood Theatre)
Dark Night of the Soul - The Feminine Response to the Faustian Myth (Shakespeare's Globe Theatre)
Dark Sublime (Trafalgar Studios)
Death of a Salesman (The Young Vic)
Doctor Faustus (Shakespeare's Globe Theatre)
Don Quixote (Garrick Theatre)
Downstate (Dorfman Theatre)
Edward I (Shakespeare's Globe Theatre)
Edward II (Shakespeare's Globe Theatre)
Emilia (Vaudeville Theatre)
Fairview (The Young Vic)
Grief is the Thing with Feathers (Barbican Centre)
Harry Potter and the Cursed Child - Part One & Part Two combined entry (Palace Theatre)
Harry Potter and the Cursed Child - Part One (Palace Theatre)
Harry Potter and the Cursed Child - Part Two (Palace Theatre)
Henry IV Part I - or Hotspur (Shakespeare's Globe Theatre)
Henry IV Part II (Shakespeare's Globe Theatre)
Henry V - or Harry England (Shakespeare's Globe Theatre)
Home, I'm Darling (Duke of York's Theatre)
I'm Not Running (Lyttelton)
Inside Bitch (Royal Court - Jerwood Theatre)
Ivan and the Dogs (The Young Vic)
Jesus Hopped the 'A' Train (The Young Vic)
Macbeth (Barbican Centre)
Macbeth (Shakespeare's Globe Theatre)
Medea (Barbican Centre)
Mother's Field (The Pit, Barbican Centre)
Nine Night (Trafalgar Studios)
Our Town (Open Air Theatre)
Pah-La (Royal Court - Jerwood Theatre)
Party Time/Celebration (The Harold Pinter Theatre)
Pericles (Shakespeare's Globe Theatre)
Richard II (Shakespeare's Globe Theatre)
Romeo and Juliet (Barbican Centre)
Salt (Royal Court - Jerwood Theatre)
Seven Methods of Killing Kylie Jenner (Royal Court - Jerwood Theatre)
Shipwreck (Almeida Theatre)
Summer and Smoke (Duke of York's Theatre)
Superhoe (Royal Court - Jerwood Theatre)
Sweat (Donmar Warehouse)
Tartuffe (Lyttelton)
The American Clock (Old Vic Theatre)
The Cane (Royal Court - Jerwood Theatre)
The Cherry Orchard (Barbican Centre)
The Comedy About a Bank Robbery (Criterion Theatre)
The Comedy of Errors (Shakespeare's Globe Theatre)
The Convert (The Young Vic)
The Curious Incident of the Dog in the Night-Time (Piccadilly Theatre)
The Damned (Les Damnes) (Barbican Centre)
The End of History... (Royal Court - Jerwood Theatre)
The Good Person of Szechwan (Barbican Centre)
The Hunt (Almeida Theatre)
The Inheritance (Noel Coward Theatre)
The Jumper Factory (The Young Vic)
The Knight of the Burning Pestle (Barbican Centre)
The Lehman Trilogy (Piccadilly Theatre)
The Merry Wives of Windsor (Shakespeare's Globe Theatre)
The Monstrous Child (Royal Opera House)
The Mousetrap (St Martin's Theatre)
The Play That Goes Wrong (Duchess Theatre)
The Price (Wyndham's Theatre)
The Room/Victoria Station/Family Voices (The Harold Pinter Theatre)
The Scary Bikers (Trafalgar Studios)
The Tragedy of King Richard the Second (Almeida Theatre)
The Twilight Zone (The Ambassadors Theatre)
The Winter's Tale (Dorfman Theatre)
The Woman in Black (Fortune Theatre)
Three Sisters (Almeida Theatre)
Top Girls (Lyttelton)
Tree (The Young Vic)
True West (Vaudeville Theatre)
Twelfth Night (Shakespeare's Globe Theatre)
Vassa (Almeida Theatre)
When We Have Sufficiently Tortured Each Other - Twelve Variations on Samuel Richardson's Pamela (Dorfman Theatre)
White Pearl (Royal Court - Jerwood Theatre)
Wild East (The Young Vic)

ALL OPERA/DANCE

Akhnaten (London Coliseum)
Another Kind of Blue - Flirt with Reality (Peacock Theatre)
Anton and Erin - Those Magical Musicals (Barbican Centre)
Ballet Black - Double Bill (Barbican Centre)
Carmen (Royal Opera House)
Cosi fan tutte (Royal Opera House)
Dido and Aeneas (Southbank Centre)
Diversity - Born Ready (Eventim Apollo)
Don Quixote (Royal Opera House)
English National Ballet - Manon (London Coliseum)
Four Quartets (Barbican Centre)
Gecko - The Wedding (Barbican Centre)
Hansel and Gretel (Open Air Theatre)
Heartbeat of Home (London Palladium)
Here Come the Boys (Adelphi Theatre)
Introdans - Dutch Masters (Royal Opera House)
Ivan Putrov - Against The Stream (London Coliseum)
Jack the Ripper: The Women of Whitechapel (London Coliseum)
Kalakuta Republik - Serge Aime Coulibaly (Barbican Centre)
Katya Kabanova (Royal Opera House)
La boheme (London Coliseum)
La traviata (Royal Opera House)
London Children's Ballet - Ballet Shoes (Peacock Theatre)
Masters of Choreography - Beats on Pointe (Peacock Theatre)
My First Ballet - Sleeping Beauty (Peacock Theatre)
National Dance Company of Wales - Awakening (Royal Opera House)
New Work New Music (Royal Opera House)
Night of 100 Solos: A Centennial Event (Barbican Centre)
Peeping Tom - Father (Vader) (Barbican Centre)
Phoenix Dance Theatre - The Rite of Spring / Troy Game (Peacock Theatre)
Remembering the Movies (London Palladium)
Rip It Up - the 60s (Garrick Theatre)
Sergei Polunin (London Palladium)
Shen Yun (Eventim Apollo)
Sisters Grimm - Mark Baldwin & Soweto Gospel Choir: Inala (Peacock Theatre)
Strictly Come Dancing - The Professionals (Eventim Apollo)
Tango Fire (Peacock Theatre)
Tesseract - Charles Atlas/Rashaun Mitchell/Silas Riener (Barbican Centre)
The Blaze (Roundhouse)
The Magic Flute (Die Zauberflote) (London Coliseum)
The Merry Widow (London Coliseum)
The Queen of Spades (Royal Opera House)
The Royal Ballet - Asphodel Meadows/The Two Pigeons (Royal Opera House)
The Royal Ballet School - The Royal Ballet School/The Two Pigeons (Royal Opera House)
ZooNation: The Kate Prince Company - Some Like It Hip Hop (Peacock Theatre)

OTHER TICKETS

100 Hearts - A Night of Comedy (London Palladium)
A Family Outing - 20 Years On (The Pit, Barbican Centre)
An Evening with Dame Diana Rigg (Southbank Centre)
Anywhere (The Pit, Barbican Centre)
Audience Choice (Shakespeare's Globe Theatre)
Backup by Focus & Chaliwate (Southbank Centre)
Bronx Gothic (The Young Vic)
Cirque Eloize - Hotel (Peacock Theatre)
Draw Me Close - A preview of the National Theatre and National Film Board of Canada production, presented by the Young Vic. (The Young Vic)
I is a strange loop (The Pit, Barbican Centre)
Ian McKellen (Arts Theatre)
Ian McKellen (Donmar Warehouse)
Ian McKellen (Duke of York's Theatre)
Ian McKellen (Lyttelton)
Ian McKellen (Old Vic Theatre)
Ian McKellen (Olivier)
Ian McKellen (Queen's Theatre)
Ian McKellen (Royal Court - Jerwood Theatre)
Ian McKellen (The Young Vic)
Joan Collins - Unscripted (London Palladium)
Liza Pulman - Sings Streisand (Lyric Theatre)
No Such Thing as a Fish (Eventim Apollo)
Passages: A Windrush Celebration (Royal Court - Jerwood Theatre)
Simon Reeve - An Audience with Simon Reeve (London Palladium)
Sir Ranulph Fiennes - Bear Grylls Interviews Sir Randulph Fiennes (Southbank Centre)
Songs for Nobodies (The Ambassadors Theatre)
Soul Sessions - Apphia Campbell sings Nina Simone (Trafalgar Studios)
The Hairy Bikers - In Conversation (London Palladium)
The Illusionists - Witness the Impossible (Shaftesbury Theatre)
Theatre Tours (Theatre Royal Drury Lane)
Thomas Monckton/Circo Aereo - The Artist (Southbank Centre)
Venue Tour (London Coliseum)
Venue Tour (London Palladium)
Venue Tour (Shakespeare's Globe Theatre)
Waltz of the Hommelettes (The Pit, Barbican Centre)

ALL CONCERTS

80's Symphonic Live (London Palladium, West End)
A Beautiful Noise (Lyric Theatre, West End)
A Night at the Oscars (Southbank Centre, West End)
Age of Anxiety (Southbank Centre, West End)
Aled Jones and Russell Watson - In Harmony (London Palladium, West End)
Alpine Journeys (Southbank Centre, West End)
Amy MacDonald (Eventim Apollo, West End)
Anna Calvi (Roundhouse, West End)
Anne-Marie - Speak Your Mind Tour (Eventim Apollo, West End)
Back to the Future in Concert (Southbank Centre, West End)
Beethoven's Ninth (Southbank Centre, West End)
Belinda Carlisle - Runaway Horses 30th Anniversary Tour (London Palladium, West End)
Beverley Knight (Southbank Centre, West End)
Bill Laurance (Southbank Centre, West End)
Blue Oyster Cult (Eventim Apollo, West End)
Boyz II Men (Eventim Apollo, West End)
Brit Floyd (London Palladium, West End)
Carmina Burana (Southbank Centre, West End)
Chilly Gonzales (Barbican Centre, West End)
Christy Moore (Southbank Centre, West End)
Dave Matthews Band (Eventim Apollo, West End)
David Gray (Southbank Centre, West End)
Dead Can Dance (Eventim Apollo, West End)
Death Cab for Cutie (Eventim Apollo, West End)
Dido (Roundhouse, West End)
Elvis Lives (Eventim Apollo, West End)
Embrace (Roundhouse, West End)
Eros Ramazzotti (Eventim Apollo, West End)
Fastlove - A Tribute to George Michael (Eventim Apollo, West End)
George - Celebrating The Songs And Music Of George Michael (Eventim Apollo, West End)
Golden Girls (London Palladium, West End)
Hayden's Seasons (Southbank Centre, West End)
Here and Now (Southbank Centre, West End)
Highest of Highs Lowest of Lows - Songs of Love and Life (Arts Theatre, West End)
Holy Holy (London Palladium, West End)
Hot 8 Brass Band (Roundhouse, West End)
Howard Jones (London Palladium, West End)
Jimmy Buffett (London Palladium, West End)
Joan Baez - Fare Thee Well Tour (London Palladium, West End)
Joe Jackson (London Palladium, West End)
Johann Strauss Gala (Southbank Centre, West End)
John McLaughlin (Barbican Centre, West End)
KT Tunstall (Roundhouse, West End)
Kadim Al Sahir (Eventim Apollo, West End)
Katherine Jenkins - An Evening with Katherine Jenkins (London Palladium, West End)
Landscapes of Heart and Soul (Southbank Centre, West End)
Lea Salonga (London Palladium, West End)
Legends of the North (Southbank Centre, West End)
London Philharmonic Orchestra - Emperor (Southbank Centre, West End)
Loyle Carner (Roundhouse, West End)
Magic Soul (Eventim Apollo, West End)
Marcus Miller (Southbank Centre, West End)
Merry Pranks (Southbank Centre, West End)
Michael Ball - Coming Home to You (London Palladium, West End)
Midge Ure - Vienna & Visage the 1980 tour (London Palladium, West End)
Ministry of Sound - The Annual Classical (Southbank Centre, West End)
Mozart Requiem (Southbank Centre, West End)
Music and Silence (Southbank Centre, West End)
Music from the Movies (Southbank Centre, West End)
Nathan Carter - Nathan Carter and his band - The Wanna Dance Tour (London Palladium, West End)
Neneh Cherry (Roundhouse, West End)
Newton Faulkner (London Palladium, West End)
Nick Mason - Nick Mason's Saucerful of Secrets (Roundhouse, West End)
Paul Carrack (London Palladium, West End)
Phantom of the Opera Live (Barbican Centre, West End)
Pixar in Concert (Eventim Apollo, West End)
Poetry and Passion (Southbank Centre, West End)
Respect - The Aretha Franklin Songbook (Eventim Apollo, West End)
Rival Sons (Roundhouse, West End)
Romantic Dreams (Southbank Centre, West End)
Roy Harper (London Palladium, West End)
Scott Bradlee's Post Modern Jukebox (Roundhouse, West End)
Shalamar (Aldwych Theatre, West End)
Slash - Slash Featuring Myles Kennedy And The Conspirators (Eventim Apollo, West End)
Space Spectacular (Southbank Centre, West End)
Spirit of Romance (Southbank Centre, West End)
Stairway to Heaven: Led Zeppelin Masters (Eventim Apollo, West End)
Steel Panther (Roundhouse, West End)
Steve Hackett - Genesis Revisited (Eventim Apollo, West End)
Stewart Copeland Lights Up the Orchestra (Southbank Centre, West End)
Styx (London Palladium, West End)
TRIO Concert Dance (Royal Opera House, West End)
Tangerine Dream (Barbican Centre, West End)
Tedeschi Trucks Band (London Palladium, West End)
The Best of Burt Bacharach (Southbank Centre, West End)
The Best of John Williams (Southbank Centre, West End)
The Best of... Rock Musicals - In aid of the Charlie Waller Memorial Trust (Eventim Apollo, West End)
The Great Escape (Southbank Centre, West End)
The Jive Aces - Big Beat Revue (Aldwych Theatre, West End)
The Lark Ascending (Southbank Centre, West End)
The Music of Zimmer vs Williams (Southbank Centre, West End)
The Simon and Garfunkel Story (Lyric Theatre, West End)
The Vaccines (Roundhouse, West End)
The Waterboys (Roundhouse, West End)
The Young'uns - The Ballad of Johnny Longstaff (Southbank Centre, West End)
The Zutons (Roundhouse, West End)
Todd Rundgren (Eventim Apollo, West End)
Tommy Emmanuel (Southbank Centre, West End)
Tubular Bells for Two (Southbank Centre, West End)
UB40 - 40th Anniversary Tour - For the Many (Roundhouse, West End)
Wet Wet Wet (Adelphi Theatre, West End)
WhatsOnStage Awards (Prince of Wales Theatre, West End)
While She Sleeps (Roundhouse, West End)
White Denim (Roundhouse, West End)
Whitney - Queen of the Night (Savoy Theatre, West End)
Yamato - Passion (Peacock Theatre, West End)
Yann Tiersen (Southbank Centre, West End)
Zimmer vs Williams (Southbank Centre, West End)

ALL COMEDY

Adam Kay - This is Going to Hurt (Secret Diaries of a Junior Doctor) (Garrick Theatre, West End)
Barry Humphries - Barry Humphries' Silent Comedy Spectacular (London Palladium, West End)
Catherine Tate - The Catherine Tate Show Live (Wyndham's Theatre, West End)
Comedy Store Players (Shakespeare's Globe Theatre, West End)
Dave Gorman - With Great Powerpoint Comes Great ResponsibilityPoint (Southbank Centre, West End)
Demetri Martin - Wandering Mind (London Palladium, West End)
Eddie Izzard - Wunderbar (London Palladium, West End)
Foil, Arms & Hog - Oink (Eventim Apollo, West End)
Henning Wehn - Get On With It (London Palladium, West End)
James Acaster - Cold Lasagne Hate Myself 1999 (Phoenix Theatre, West End)
James Acaster - Cold Lasagne Hate Myself 1999 (Vaudeville Theatre, West End)
Jason Manford - Muddle Class (London Palladium, West End)
Jerry Seinfeld (Eventim Apollo, West End)
Jimmy Carr - Terribly Funny (Eventim Apollo, West End)
Jonathan Pie - The Fake News Tour (Eventim Apollo, West End)
Julian Clary - Born to Mince (London Palladium, West End)
Matt Forde - Brexit Through the Gift Shop (Southbank Centre, West End)
Nemr Abou Nassar - Love Isn't the Answer (Southbank Centre, West End)
Rhod Gilbert - The Book of John (Eventim Apollo, West End)
Rob Beckett - Wallop (Eventim Apollo, West End)
Romesh Ranganathan - The Cynic's Mixtape (Eventim Apollo, West End)
Russell Kane - The Fast and the Curious (Eventim Apollo, West End)
Sandi Toksvig - National Trevor (Southbank Centre, West End)
Sara Pascoe - Ladsladslads (London Palladium, West End)
Screaming with Laughter (Southbank Centre, West End)
Stewart Francis - Into the Punset (Eventim Apollo, West End)
Tim Minchin - Back (Eventim Apollo, West End)
Tim Minchin - Back (London Palladium, West End)


© Dynamic Listing Ltd, UK
1995-2019
PRIVACY and GDPR
Tickets by SeatChoice
Listings powered by Dynamic Listing Ltd

Developed and Maintained by RMJIoldGoogle+ Author

Cookies in Use